seo title tr

Sermaye korumu

İstatistiksel araştırmalardan elde edilen bulgular, bütün gün ticaret yapanların% 90'ının ilk 90 günde ticaret sermayelerinin yaklaşık% 90'ını kaybettiğini kabul etmektedir.

Ya da farklı şekilde: Üç ay sonra, yatırım yapılan para hemen hemen tüm tüccarlarda tükendiği görülmektedir.

 

Günlük ticarette sermaye korunması nedir?

Basitçe, sermaye koruma, ticaret sermayesini olabildiğince orijinal boyutlarında tutan bir önlemdir.

Ticaret sermayesi, gündelik hayatta gerekli olan tüm harcamalardan sonra kalan ve gelecekteki masrafları karşılamak zorunda olmayan bir paranın toplamıdır. Ayrıca bu para amaca uygun olarak kaydedilebilir, verilir, devralınabilir vb.

Günlük ticaret amacıyla kullanılabilirken gelecekteki yatırımlar için elde edebileceğiniz toplam para miktarıdır. Her ticaret para kazanmak için bir yatırımdır.

İstediğiniz günlük ticaret paranızı hayal edin, böylece ticaret sermayesi altın bir kaz demektir. Kazın yumurtaları altındandır. Her altın yumurtayı değerinden dolayı kara satabilirsiniz.

Kazın yumurtalarının değeri farklılık gösterir.Aynı zamanda kazın canlı ve sağlıklı olması bir sonraki altın yumurta için bir şans    yaratır.Bu da altın kazın bakımı,yiyeyecek,barınak, vb. gibi bir servise ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.Para,zaman,dikkat ve psikoloji önemlidir.

Yeni ticarete başlayanlar bile kısa süre içerisinde yumurtalarını almaya başlayabilirler.

Bu sırada risk ve kar hedefleriyle ilgili yeni kararlar alabilirler.

Kaybetmeye başlamış bir ticaret hesabı daha düşük kar beklentilerini karşılayabilir ve daha az risk altına girmelidir.Oysa daha önceki karlarla büyümüş bir ticaret hesabından artık daha fazla kar beklenir,daha yüksek risklerle karşı karşıya kalır.

Yalnızca altın yumurtlarını riske atarsanız,kazınızı kaybetmezsiniz.

Kısaca sermaye korunumu,herkesin sermayelerine iyi bakması, her şeyi bir an önce riske atmaması ve bir sonraki ticaretin beklentilerini her zaman mevcut ticaret sermayesi seviyesine getirmesi gerektiği anlamına gelir.